Zpět na novinky

27.
Květen
2016

Je to malý zázrak, říká agronom o novém kompaktoru Swifter

Společnost AGRIPROD s.r.o. Munice u Hluboké nad Vltavou, okres České Budějovice, hospodaří na cca 1300 ha zemědělské půdy. Jejich půdy jsou tzv. vteřinové. Jde o velmi těžké jílovité půdy s velkou lepivostí, jejichž přípravu jen tak nějaký stroj nezvládne (pro zajímavost: v okolí Munic se i těží hlína do nedaleké cihelny šamotky). V AGRIPRODU již na přípravu vyzkoušeli kdejaký stroj, různé kompaktory, diskéry a kombinátory.

Společnost BEDNAR FMT však přišla s novinkou, a to s předseťovým kompaktorem SWIFTER SO F s předním Spring válcem, který nahradil klasický lištový válec. Takto vybavený kompaktor bez jakýchkoliv problémů zvládne i přípravu v tak obtížných podmínkách, jaké mají v Municích. Proto si společnost AGRIPROD na jaře pořídila tento stroj o záběru 6 metrů a připravili s ním veškeré plochy pro jarní setí, což je v jejich případě 300 ha.

Swifter je nenahraditelný při přípravě seťového lůžka

Přední Spring válec se stěrkami – novinka pracující i za mokra


Stroje SWIFTER od společnosti BEDNAR FMT se tak stávají nenahraditelnou součástí agrotechnické linky na přípravu půdy před setím s vytvořením kvalitního seťového lůžka i v mokrých a těžkých lepivých půdách.
Na to, jak první zákazník v Jižních Čechách takto vybavený kompaktor hodnotí, se podívejte v následujícím videu.

Příprava pozemku nedaleko Českých Budějovic

Pod oschlým a ztvrdlým povrchem se skrývá mokrá a mazlavá hlína


Vzorově připravené seťové lůžko: „tvrdá postýlka a měkká peřinka“

Srovnáno na jeden přejezd


Válce po projetí mokrého místa, tzv. oka

Poslové jara


Pole jako záhonek na zahrádce


 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás