Zpět na novinky

04.
Říjen
2010

Malý, ale šikovný

Právě takový je diskový podmítač ve tří metrové verzi Swifterdisk XN 3000, který letos jede svou druhou sezónu u soukromého zemědělce pana Rauschera. Pan Rauscher hospodaří asi na 110Ha orné půdy ve Středních Čechách se sídlem ve vesničce Hospozín. Na pozemcích pěstují …

Právě takový je diskový podmítač ve tří metrové verzi Swifterdisk XN 3000, který letos jede svou druhou sezónu u soukromého zemědělce pana Rauschera. Pan Rauscher hospodaří asi na 110Ha orné půdy ve Středních Čechách se sídlem ve vesničce Hospozín.  Na pozemcích pěstují řepku olejnou, hrách, ale především obiloviny včetně ozimého ječmene, který je použit k výkrmu asi 150 ks prasat.

Rychlá podmítka až do 12 cm.

Karel Zástěra si práci stroje pochvaluje.


Řešení rychlé podmítky i s traktory nižších výkonových tříd

Swifterdisc je navržen pro rychlé a mělké zpracování půdy do hloubek až 12cm. Hlavní pracovní orgány tvoří 2 řady disků  ve tvaru „V“ (komolý kužel), které perfektně podříznou vrchní vrstvu půdy a promísí s rostlinnými zbytky. Tím začnete řízený proces  vzcházení výdrolů a plevele na jehož konci je jeho úspěšná likvidace. Tím si zaručíte vhodné podmínky pro následné setí a tím i snížení budoucích nákladů. Disky ve tvaru písmene „V“ odvádějí stále stejnou práci bez ohledu na jejich opotřebení. Úhel pod kterým vnikají disky klasického tvaru do půdy se mění v závislosti na  jejich opotřebení. Tím se mění i kvality odvedené práce. Ovšem to se se Swifterdiskem nestane.
Zpracovanou půdu nakonec rozdorbí a utuží zadní tandem válečky, nebo jiný válec z naší nabídky.  Boční clony zajistí, aby po stranách pracovního záběru nevzinkal tzv. „hrůbek“.

15ha za směnu i v náročném terénu

U pana Rauschera jsou disky agregovány s kolovým traktorem John Deere 6520 o výkonu 116 koní. Traktor si s podmítačem hraje i v kopcovitém terénu, jak při první podmítce, která se dělá do hloubky 7 cm, tak i při druhé, která se provádí do maximální povolené hloubky. Spotřeba traktoru se vejde do 10 litru na hektar, přičemž pracovní rychlost se pohybuje mezi 12 – 14 km/h.
Řidič Karel Zástěra si práci stroje vychvaloval. Nejvíce se mu líbí, že může vyrazit do polí, i když je půda vlhčí. Sousedi, kteří v takovém případě vůbec nevyjedou, mu mohou jen závidět.

Spokojenost je nejdůležitější

Těší nás, že si náš podmítač Swifterdisc XN našel své stabilní místo i na farmě pana Rauschera. Spokojený traktorista je jasným důkazem, že má tento stroj co nabídnout i menším farmám. Pokud se o tom chcete přesvědčit na vlastí oči, kontaktujete některého z našich obchodních zástupců.

Ing. Jan Bednář
STROM Export

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás