Zpět na novinky

22.
Červenec
2014

Mulčovač MULCHER MZ 4500 novým pomocníkem ve Volfířov a.s.

Společnost Volfířov a.s. v okrese Jindřichův Hradec hospodaří na cca 1300 ha zemědělské půdy, plus ještě zajišťují i služby. Mezi obhospodařovanou půdu patří i louky a pastviny s hovězím dobytkem.

Rychlé a efektivní ošetření pastvin po spasení

Již při zimní návštěvě jsme se ve Volfířově dozvěděli, že by potřebovali rychle, šetrně a efektivně ošetřovat pastviny vždy po spasení dobytkem. Tzn., že potřebují mulčovač, který má vysoký výkon, je šetrný k porostu trav (netřepí listy a nepoškozuje odnože) a umí dobře „rozmést“ zaschlé výkaly po dobytku, je jednoduchý na obsluhu a transport a to vše za nízké spotřeby nafty. Jejich starý kladívkový mulčovač toto nezvládal. Na obchodní návštěvě bylo tedy domluveno zapůjčení a předvedení mulčovače naší značky BEDNAR na měsíc červen.

Mulčovač MULCHER MZ 4500 v agregaci s traktorem Case Mx 120 o výkonu 120 koní

Díky střední krokové nápravě mulčovač „překračuje“ nerovnosti terénu

Mulčovač MULCHER MZ 4500 přesvědčil při předváděcí jízdě

Přesně jak naše firma v zimě slíbila, dovezla na předvedení do Volfířova na konci června nový mulčovač rostlinných zbytků MULCHER MZ 4500 s pracovním záběrem 4,5 m. Nasazen byl na pastvinu, kde právě skončila pastva dobytka, aby zmulčoval nedopasený porost a rozmetl výkaly po dobytku. Toto je nejlepší agrotechnické opatření pro pastvinu – ihned po pastvě nasadit mulčovač. Pastvina se tak zbavuje plevelných druhů, porost se zkulturňuje a zkvalitňuje, výkaly jsou pěkně rozbité na kousky a rozmetené jako hnojivo. Pastvina tak startuje nový růst ze stejné výšky a mnohem rychleji hmota na pasení opět naroste. Mulčovač při předvádění zaujal svou kvalitní prací natolik, že se firma Volfířov a.s. rozhodla pro jeho zakoupení a mulčovač tak Volfířově již zůstal, kde je novým pomocníkem pro ošetřování pastvin jak vlastních tak i v rámci služeb v okolí.

Ani náletové dřeviny do průměru 3 cm nejsou pro mulčovač žádnou překážkou

Tuhý pevný rám je žárově zinkovaný, což zvyšuje odolnost stroje vůči vlhkosti a agresivním rostlinným šťávám

Díky protiřádkovací cloně jsou zmulčované zbytky rozprostřeny po celém záběru stroje a netvoří řádky

Mulčovač MULCHER MZ 4500 má přední protiostří, protiřádkovací clony, ochranu pancéřováním, kráčející nápravu a snadné nastavení výšky mulčování pomocí hydroclipsů

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás