Zpět na novinky

17.
Srpen
2012

Podmítka řepkového strniště u pana Kallera

Ing.Rudolf Kaller hospodaří na výměře 33 hektarů v obci Pusté Jakartice na Opavsku. Pro letošní polní práce přibyl v jeho strojovém parku nový zástupce z řady krátkých diskových podmítačů a to Swifterdisc XN3000 v nesené verzi.

Ing.Rudolf Kaller hospodaří na výměře 33 hektarů v obci Pusté Jakartice na Opavsku. Pro letošní polní práce přibyl v jeho strojovém parku nový krátký diskový podmítač STROM a to Swifterdisc XN3000 v nesené verzi.

 

 

 

 

 

Řada XN pro traktory menších výkonů

 

 

 

 

 

Pan Kaller, se věnuje zemědělství, převážně jako svému velkému koníčku. Jinak pracuje ve strojírenství, a proto nás potěšil, že se rozhodl právě pro náš stroj. SwifterDisc řady XN vybavený 2-mi řadami vykrajovanými disky a zadním utužovacím V-ring válcem pracuje s traktorem o výkonu cca 100 koní. Tato agregace zajišťuje vysokou, pro podmítku ideální rychlost 12 km/h.

 

  
Intenzivní míchání při rychlosti 12 km/h Stroj v agregaci s traktorem John Deere o výkonu cca 100 koní

 

 

 

Rovnoměrné zapravení velkého množství rostlinných zbytků

 

 

První ostré nasazení SwifterDiscu proběhlo na konci července ihned po sklizni řepky, která letos v této oblasti nedopadla vůbec špatně a měla výnos kolem 4,5 t/ha. S vysokým řepkovým strništěm si nový diskový podmítač krátké koncepce s disky 520 x 5 mm poradil na výbornou.

 

   
 Strniště po řepce s velkým množstvím rostlinných zbytku nebyl problémDisky o rozměru 520 x 5 mm s tvarem komolého kužele při práci

 

U Kallerů jsou s prací SwifterDiscu velmi spokojeni.

 

 

 

 

 

 

Novinky

Chci stroj BEDNAR

Mám stroj BEDNAR

Ke stažení

O nás