Zpět na novinky
02.
Srpen
2012

Odovzdanie Terralandu a ukážka Atlasu

RD PRAMEŇ v Santovke privítali nový dlátový pluh Terraland TN 4000 D/9R a zároveň STROM Export predviedol novinku vo svojom sortimente, ťažký diskový podmietač s označením ATLAS AO 5000.

 

 


RD PRAMEŇ v Santovke privítali nový dlátový pluh Terraland TN 4000 D/9R a zároveň STROM Export predviedol novinku vo svojom sortimente, ťažký diskový podmietač s označením ATLAS AO 5000.

 

 

 

 

 

   
Verzia TN 4000 D/9R je schopná zahĺbiť svoje pracovné orány do 65 cm. Diskusia predajcu Agroservisu a traktoristom RD PRAMEŇ.

 

 

 

 

Suché a tvrdé podmienky

 

Predvádzanie diskového podmietača prebiehalo uspokojivo, aj napriek nie najlepšej nálade z tohto ročnej žatvy. Podmienky na podmietanie boli primerané stavu počasia v uplynulom období. Počasie na zrážky bolo veľmi „skúpe“ a teda aj podmienky boli sucho a tvrdo. Diskový podmietač ATLAS AO s 5 metrovým záberom, však bez problémov ukázal svoje kvalitya poradil si so suchým pôdnym profilom. Agregovaný bol za traktor JD 7200 R a zahĺbenie diskov bolo nastavené do 10 cm (ATLAS umožňuje zahĺbenie až do 18 cm).

 

   
Kompaktné prepravné rozmery aj na užších cestách. Predvádzanie ATLASu AO na prvej parcele.

 

Technická špecifikácia  ATLAS AO

 

•    Dve rady vykrajovaných diskov s priemerom 620 mm
•    Prútová drobiaca sekcia za prvou radou diskov
•    V-ring válec
•    Odpružená náprava
•    Podporné kolesá

 

   
ATLAS AO predvádzaný na druhej parcele po pšenici. Predvedenie ATLASu „na koso“ bolo bez problémov.

 

Spokojnosť s ATLASom pretrvávala aj pri predvádzaní na ďalšej parcele. Predseda družstva RD PRAMEŇ pán Ing. Marcel Poliak Škobľa si prácu diskového podmietača pochvaľoval. Zahĺbenie diskov ostalo nezmenené (do 10 cm) a tak isto aj pojazdová rýchlosť cca 10 km/h. 

 

 

 
 Zúčastnení predvádzania, zľava: Roman(traktorista RD Prameň), Bc. Roman Vnuk (predajca Agroservis), Ing. Roman Tóth (predajca Agroservis), Ing. Marcel Poliak Škobľa(predseda družstva RD Prameň v Santovke), Štefan Petráš (predajca Agroservis)